Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

CZY MOŻNA NAUCZYĆ NIEMOWLAKA SAMODZIELNEGO ZASYPIANIA ?
CZY MOŻNA NAUCZYĆ NIEMOWLAKA SAMODZIELNEGO ZASYPIANIA ?

Czy można nauczyć niemowlaka samodzielnego zasypiania?

Problem z zaśnięciem odbija się nie tylko na niemowlaku, ale również na jego rodzicach. W konsekwencji cała rodzina odczuwa zmęczenie, a rodzice zastanawiają się, czy jest sposób na to, żeby uspokoić malucha i spowodować, żeby zasnął. Okazuje się, że dziecko można nauczyć samodzielnego zasypiania. Sposobów jest wiele, warto więc testować i wybrać ten najbardziej efektywny.

Dlaczego dziecko nie może zasnąć samo?

Jeżeli powodem bezsenności nie jest głód, nieodpowiednia temperatura, mokra pielucha czy hałas, bardzo możliwe, że dziecko nie śpi, bo przyswoiło złe nawyki. W pierwszych tygodniach i miesiącach życia, rodzice tulą do snu i bujają swoją pociechę, a ona uczy się, że tak właśnie powinno się zasypiać. Kiedy nam wydaje się, że nadszedł czas samodzielnego spania, dziecko nie może zrozumieć, że nie ma nas przy nim i płacze. Czuje się wtedy opuszczone i ma wrażenie, że cos może mu zagrażać. Jeśli podejdziemy do sprawy umiejętnie, zmienimy te nawyki i maluch będzie zasypiał sam. 

dziecko - śpiące - z - misiem - samodzielne - zasypianie - dzieci

 

Jakimi sposobami uśpić dziecko?

Przede wszystkim możemy wykorzystać biały szum. Biały szum to specjalnie spreparowane dźwięki, które działają kojąco, relaksują i wytłumiają hałasy, które mogą przeszkadzać w zasypianiu. Dzięki temu Twoje dziecko się wyciszy i zaśnie bardzo szybko.

Czy to ma sens?

Nauka samodzielnego zasypiania jest z jednej strony pewnym ukojeniem dla rodziców, bowiem dziecko nie wymaga od nich już tak dużo uwagi. Z drugiej jednak musimy nauczyć się rozpoznawać, kiedy płacz spowodowany jest potrzebą dziecka, a kiedy zwyczajnym wyładowywaniem energii.

Nauczenie dziecka samodzielnego zasypiania, jest jak najbardziej możliwe i z powodzeniem stosuje je wielu rodziców, ale ma to również drugie dno. Czasami maluch płacze, bo nas potrzebuje albo chce zasygnalizować jakiś problem. Jeżeli nie mamy pewności, czy tak nie jest w konkretnym przypadku, nie powinniśmy na siłę uczyć go zasypiać samemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl