Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Dobry i bezpieczny sen dziecka w łóżeczku – na co zwrócić uwagę?
Dobry i bezpieczny sen dziecka w łóżeczku – na co zwrócić uwagę?

Spokojny i nieprzerwany sen jest niezwykle istotny zarówno dla rozwoju niemowlaka, jak i starszego dziecka. Łatwe zasypianie pociechy i jej przespane noce to ponadto marzenie każdego rodzica, dlatego szczególną uwagę przykładamy do aranżacji dziecięcej strefy spania. Piękne, wypełnione po brzegi bibelotami łóżeczka dziecięce, które kuszą na wystawach sklepowych, mają przede wszystkim trafiać w gusta estetyczne rodziców. Niestety tego typu rozwiązanie jest bardzo dalekie od praktycznego – bezpieczna strefa spania, w której łatwo o zasypianie i dobry, niezakłócony sen to strefa urządzona minimalistycznie. Na co zwrócić szczególną uwagę planując miejsce spania dla swojej pociechy?

Bezpieczne łóżeczko dziecięce, czyli jakie?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów z Amerykańskiej Akademii Pediatrii dziecko, które nie ukończyło 1 roku życia powinno spać na pleckach na płaskim materacyku z prześcieradłem zawiniętym pod brzegi. Dla bezpieczeństwa malucha w łóżeczku nie powinno znajdować się żadnych przedmiotów, w tym także poduszek, kocyków, kołderek i ochraniaczy na szczebelki czy baldachimów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia maluszka. Zabawki, przytulanki i maskotki także nie są wskazane w łóżeczku niemowlaka – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Są one nie tylko siedliskiem kurzu i roztoczy, ale również zwiększają ryzyko podduszenia dziecka (np. gdy wtuli ono w nie główkę podczas snu). Zasada pustego łóżeczka dotyczy również wszelkich innych luźnych elementów, które mogłyby stanowić ryzyko uduszenia się maluszka. Dotyczy to między innymi wszelkiego rodzaju sznurków, linek, kabelków, a nawet pieluszek tetrowych, które często rodzice zostawiają w formie „przytulanki”. Warto dodać, że również w przypadku starszych dzieci dobrze jest trzymać się tej zasady. Oczywiście starsze dziecko będzie miało już w swoim łóżeczku pościel, poduszkę i ulubioną przytulankę, jednak i tu nie wskazane są dodatkowe rozpraszacze uwagi, które są siedliskiem roztoczy i utrudniają zasypianie. Więcej o bezpiecznym łóżeczku dziecka możesz przeczytać TUTAJ.

miś - w - łóżeczku - dziecka - zdrowy - i - bezpieczny - sen - dziecka - w - łóżeczku

Dobry i spokojny sen dziecka to puste łóżeczko

Zdrowy sen to wygodne i bezpieczne posłanie. Sen spokojny to łóżko, które służy do spania – nie do zabawy. Ważne, by już od samego początku dziecko kojarzyło łóżeczko ze strefą spania. To nie jest miejsce na zabawki, pluszaki, grzechotki i inne rozpraszacze uwagi, które nie tylko utrudniają zasypianie, ale również negatywnie wpływają a sen dziecka, nie wspominając już o potencjalnym zagrożeniu jego zdrowia i życia. Aranżując strefę spania dziecka zdecydowanie warto postawić na minimalizm – w tym miejscu nie jest wskazany również nadmiar rozpraszających bodźców takich jak pozytywki, żywe kolory i różnorodne tkaniny. Dziecko powinno bawić się w innych miejscach niż łóżeczko, dlatego nie zaleca się również odkładania dziecka do łóżeczka w trakcie dnia z zabawkami, jak do kojca. Warto dodać, że duża ilość zabawek, gadżetów i bibelotów w łóżeczku może działać dezorientująco na malucha, który uczy się samodzielnego zasypiania – dziecko nie zrozumie, że raz w łóżeczku wolno mu się bawić, a innym razem wymaga się od niego, by zabawki zignorowało i zasnęło. Gadżety służące do zabawy warto wieczorem odkładać z dzieckiem na miejsce, by strefa wypoczynku nie była niepotrzebnie zakłócana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl