Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

DZIECKO MUSI SIĘ WYSYPIAĆ - POZNAJ 6 KLUCZOWYCH ELEMENTÓW
DZIECKO MUSI SIĘ WYSYPIAĆ - POZNAJ 6 KLUCZOWYCH ELEMENTÓW

Te same czynniki, które zaburzają Twój sen, zaburzają również sen twojego dziecka. Wypoczęte dziecko to szczęśliwe dziecko, a szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice, a szczęśliwi rodzice to lepsi rodzice.

To naprawdę niesamowite, jak wiele snu potrzebuje dziecko by rozwijać się prawidłowo. Aż do 6 miesiąca życia maluch musi przesypiać 14 z 24 godzin! Między 6 a 12 miesiącem ta potrzeba redukuje się maksymalnie o godzinę. Dziecko, które ukończy roczek wciąż musi wypoczywać mnie mniej niż 12 godzin. To naprawdę bardzo dużo snu!

Prawidłowy sen pomaga dziecku na wielu płaszczyznach i wprost odwrotnie – jego niedobory skutkują licznymi problemami. Oto zaledwie 6 najważniejszych powodów, dla których należy zrobić wszystko, aby dziecko bez problemów wyrabiało swoją dobową normę snu:

1. Zdolności poznawcze i pamięć

Wypoczęte dziecko uczy się znacznie szybciej niż zmęczone. To w zasadzie nic odkrywczego – nikt z nas nie przyswaja dobrze wiedzy będąc zmęczonym. Niemowlęta i małe dzieci każdego dnia poznają zupełnie nowe dla siebie rzeczy, aby mogły je zrozumieć i zapamiętać muszą być wyspane.

2. Bezpieczeństwo

Zmęczenie powoduje brak koncentracji, a w przypadku dzieci również problemy z koordynacją ruchową. Stawianie pierwszych kroków, wejście lub zejście po schodach czy też jazda na rowerku mogą skończyć się wypadkiem, jeśli dziecko będzie niewyspane. 

śpiące - dziecko - jak - sen - wpływa - na -dziecko

3. Nastrój

To dotyczy nas wszystkich – zmęczeni stajemy się często bardzo nieprzyjemni dla otoczenia. Niektóre dzieci po nieprzespanej nocy będą po prostu marudne i nieporadne, inne jednak zamienią się wręcz w małe potworki. Wszelkiego rodzaju problemy z zachowaniem i wczesne fazy buntu bardzo często są bezpośrednio związane z przemęczeniem u dziecka.

4. Choroby

Nasz system immunologiczny jest systematycznie osłabiany, jeśli nie zapewniamy organizmowi właściwego wypoczynku. W przypadku znacznie bardziej wrażliwych dzieci dzieje się to szybciej niż u dorosłych. Wszystkie maluchy czasem chorują – to naturalne – jednak nawet, jeśli już tak się stanie, dziecko które regularnie się wysypia znacznie szybciej zwalczy bakterie i wirusy.

5. Otyłość

Badania jasno wykazały, że niedostateczna ilość snu w przypadku niemowląt i dzieci jest ściśle powiązana z późniejszą tendencją do zbyt szybkiego przyrostu wagi. Jest to związane z zachwianiem równowagi hormonalnej, która następuje, gdy śpimy zbyt mało bądź nieregularnie.

6. Depresja

Do niedawna uważano, że problemy ze snem są następstwem depresji. Okazuje się jednak, że znacznie częściej to zaburzenia snu poprzedzają wystąpienie depresji. Jest to bardzo niebezpieczna, a jednocześnie najpowszechniejsza choroba związana z psychiką – zarówno u dzieci jak i dorosłych. Rocznie zapada na nią 17 mln osób, z czego aż 1 na 33 to dziecko!

Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz jak ważne jest dołożenie wszelkich starań i poznanie odpowiednich technik, by zapewnić dziecku spokojny i odpowiednio długi sen. 

Poznaj najczęściej popełnianie błędy podczas drzemek dziecka

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl