Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak przejść z piersi na butelkę?
578.jpg

Bez wątpienia karmienie piersią to najlepsze, co matka może dać swojemu dziecku. Mleko matki jest najlepszym i jednocześnie najbardziej wartościowym dla maluszka pokarmem, ponadto jest to bardzo ważne ze względu na emocjonalną więź z niemowlakiem. Przychodzi jednak czas, gdy każdego czeka przejście z piersi na butelkę. Kiedy przestać karmić piersią i jak zacząć karmić butelką? Zobacz nasze podpowiedzi, jak przestawić dziecko z piersi na butelkę!

Kiedy przestać karmić piersią i kiedy zacząć karmić butelką?

Decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią z pewnością nie jest łatwa. Wiele mam zmuszonych jest do takich kroków, chociażby ze względów zdrowotnych lub zawodowych. Kiedy przestać karmić piersią i kiedy zacząć karmić butelką? Nie istnieje z góry określony czas, gdy karmienie piersią powinno się zakończyć. Pediatrzy zalecają natomiast, by, jeśli to tylko możliwe, przejście z piersi na butelkę nie nastąpiło szybciej niż przed skończeniem przez malucha 6 miesiąca życia. Jak zamienić pierś na butelkę w miarę bezstresowo? Daj sobie i dziecku odpowiednio dużo czasu i zaangażuj do pomocy tatę, dzięki któremu maluch zrozumie, że do karmienia nie zawsze „potrzebna” jest mama. 

dziecięcie butelki - jak przygotować dziecko na butelkę - co jest ważne przy karmieniu butelką

Przejście z piersi na butelkę – o czym należy pamiętać?

Decyzja o przejściu z piersi na butelkę powinna być przemyślana, a nie podyktowana chwilowym impulsem. To, kiedy zacząć karmić butelką, zależy od rodziców, jednak odpowiedzią na pytanie, jak zamienić pierś na butelkę w miarę bezstresowo, jest przede wszystkim gotowość psychiczna mamy. Musi ona zdawać sobie sprawę z tego, że może nie być łatwo, że potrzeba tu czasu, cierpliwości i zrozumienia, ale i konsekwencji. Jak przejść z karmienia piersią na butelkę od strony technicznej? Najważniejszy jest oczywiście dobór odpowiedniego mleka modyfikowanego oraz butelki. Sprawa wbrew pozorom nie jest łatwa, ponieważ oferta na rynku jest bardzo szeroka, a produkty zdają się nieznacznie różnić od siebie. Przejście z piersi na butelkę będzie dla dziecka oczywiście łatwiejsze, gdy mleko trafi w jego upodobania smakowe. Podobnie jest z butelką – smoczek butelki różni się od piersi mamy, co może być początkowo trudne dla maluszka, ponadto nie każda butelka może dziecku odpowiadać. Zatem jak przestawić dziecko z piersi na butelkę? Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przetestować kilka mieszanek, butelek i smoczków.

Jak przejść z piersi na butelkę, by obyło się bez płaczu?

Różne są zdania specjalistów odnośnie tego, jak przestawić dziecko z piersi na butelkę. Niektórzy zalecają stopniowe odstawianie piersi na rzecz butelki, inni natomiast są za szybkim przejściem na nowy sposób karmienia. Jak zacząć karmić butelką, by obyło się bez niepotrzebnego płaczu? Bardziej rozsądne i mniej stresujące dla dziecka i mamy wydaje się jednak powolne odstawianie butelki, czyli rozciągnięta w czasie metoda drobnych kroczków. Jak przejść z karmienia piersią na butelkę? Na początek pomóc może karmienie dziecka odciągniętym pokarmem mamy z butelki. Stopniowo można pokarm ten mieszać z mlekiem modyfikowanym, przyzwyczajając maluszka do nowego smaku i nowego składu, aż całkowicie zastąpimy mleko mamy mlekiem modyfikowanym. Karmić butelką powinna nie tylko mama, ale i tata – wówczas powoli dziecko przestanie kojarzyć mamę z jedzeniem. Pamiętajmy, że karmienie piersią to też bliskość, dlatego odpowiedzią na pytanie, jak przestawić dziecko z piersi na butelkę, jest również czułość i zrozumienie. Nie może ich zabraknąć, bo maluch potrzebować ich będzie teraz szczególnie. 

Przeczytaj także nasz artykuł o karmieniu dziecka w nocy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl