Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak przespać noc z bliźniakami?
Jak przespać noc z bliźniakami?

Rodzice bliźniąt doskonale zdają sobie sprawę z tego, że podwójne szczęście to również podwójna praca, a ta – zwłaszcza w nocy – bywa wykańczająca. Wychowywanie bliźniąt jest nie lada wyzwaniem, jednak nawet najtrudniejsze chwile, jak noc z bliźniętami, które nie chcą spać, w końcu mijają. Raczej nie unikniemy tego, że na początku bliźnięta będą się wybudzać wzajemnie, jednak i one szybko nauczą się, że nie są same i z czasem spokojna noc z bliźniakami nie będzie tylko marzeniem. Jak przespać noc z bliźniakami, by mieć siły na opiekę nad nimi w dzień?

Synchronizacja – podstawa spokojnej nocy z bliźniakami

Trudno oczekiwać, że dwójka maluszków będzie od początku pięknie przesypiać noce, nie budząc siebie nawzajem i dając rodzicom szansę na długi nocny wypoczynek. Kluczem do tego, jak przespać noc z bliźniakami, jest synchronizacja. Jednakowy czas jedzenia, zabawy, spacerów, wypoczynku czy kąpieli, a także usypianie bliźniaków w tym samym czasie – to podstawa, mimo że wypracowanie rytuału usypiania z dwojgiem dzieci nie jest łatwe. To raczej proces, który wymaga czasu, jednak efekty są nieocenione. Funkcjonowanie obu maluszków w ramach ustalonego i uporządkowanego planu sprawi, że codzienność, w tym również noc z bliźniętami, będzie łatwiejsza. Są rodzice, którzy na synchronizację stawiają również w nocy – gdy jeden maluch budzi się na karmienie, przebudzają również drugiego, organizując wspólne nocne karmienie bliźniąt. Inni rodzice natomiast wstają do bliźniąt w nocy, wedle ich potrzeb, ponieważ często bywa tak, że jeden z maluszków budzi się w nocy częściej, podczas gdy drugi śpi bez problemu dłużej. 

śpiące bliźniaki - jak karmic bliźniaki w nocy - jak -usypiać bliźnięta

Wspólne spanie niemowląt

Zdania na temat wspólnego spania bliźniaków czy też spania wspólnie z bliźniętami są oczywiście podzielone. Każdy rodzic powinien wypracować tu metodę idealną dla siebie i swoich pociech. Wielu rodziców, którym marzy się spokojna noc z bliźniakami, decyduje się na to, by pierwsze miesiące życia bliźnięta spały w jednym łóżeczku, jednak dbając o to, by każde z dzieci miało wystarczającą ilość miejsca. Łatwiej tu wówczas także o jednoczesne usypianie bliźniaków oraz ich pielęgnację w nocy. Wspólne spanie zaczyna być jednak uciążliwe, gdy maluchy robią się bardziej ruchliwe – wówczas odpowiedzią na pytanie, jak przespać noc z bliźniakami będzie przeniesienie każdego z nich do osobnego łóżeczka, by się wzajemnie nie wybudzały. Rozwiązaniem na pierwsze noce z bliźniakami może być również bezpieczna dostawka do łóżka rodziców, dzięki której nocne karmienie bliźniąt jest łatwiejsze i nie wymaga wstawania.

Sprawiedliwy podział obowiązków

Opieka nad bliźniakami to wymagające zajęcie, dlatego dobrze jest podzielić się nocnymi obowiązkami tak, by każdy z rodziców miał szansę choć trochę się wyspać. Jak przespać noc z bliźniakami? Niektórzy rodzice śpią na zmiany – połowę nocy nad bliźniętami czuwa mama, drugą połowę czuwa tata – w ten sposób każdy z rodziców ma szansę na cenne kilka godzin nieprzerwanego snu. Nawet jeśli mama karmi piersią, można przygotować na noc odciągnięte mleko, by nocne karmienie bliźniąt w tym czasie mógł w „swoich godzinach” przejąć tata. Dobra współpraca to przy bliźniętach podstawa!

 

Wypróbuj także wideo „Relax w przytulnej sypialni - Głęboki relaks z dźwiękami deszczu - Przytulna atmosfera z kominkiem". Ten relaksujący utwór na pewno pomoże Ci przespać całą noc!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl