Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Prawidłowy rytuał usypiania dzieci
572.jpg

Eksperci nie od dziś głośno mówią o tym, jak ważny jest zdrowy sen dziecka. Niestety usypianie niemowląt i dzieci starszych jest dla wielu rodziców prawdziwym koszmarem. Nie pomaga tu z pewnością zmęczenie, irytacja i zniecierpliwienie. Prawidłowy rytuał usypiania dziecka może natomiast bardzo pomóc, jeśli maluch ma problemy z zasypianiem. Jak prawidłowo usypiać dzieci? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak prawidłowo usypiać dzieci?

Samodzielne zasypianie dziecka to coś, o czym marzy chyba każdy rodzic – zwłaszcza ten na granicy wyczerpania. Odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo usypiać dzieci, nie jest prosta, ponieważ każdy maluch jest inny. By zadbać o zdrowy sen dziecka i ułatwić mu rytuał snu, warto z pewnością w godzinach wieczornych zrezygnować z nadmiernych bodźców. Chodzi tu nie tylko o usypianie niemowląt, ale również o usypianie dzieci starszych. Wieczór to nie czas na elektronikę, zbyt migająco-grające zabawki, bajki w telewizji czy tablecie, odwiedziny rodziny oraz bieganie po domu. To czas na spokojną zabawę, bliski kontakt z rodzicem i codziennie powtarzające się czynności, które kojarzyć będą się maluchowi z zasypianiem. Rytuał usypiania dziecka najlepiej dopasować do jego potrzeb – usypianie niemowląt może ułatwić biały szum, a starsze dzieci chętnie zasypiają z kołysanką i przytulanką. 

dziecko śpiące w koszyku - na co zwrócić uwagę w rytuale usypiania dzieci - sen dziecka

Rytuał przed snem – dlaczego jest tak ważny?

Stały plan dnia sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie. Codzienne rytuały wskazują maluchowi, kiedy jest czas na zabawę, spacer, jedzenie i… spanie. Jeśli dziecko ma problemy z zasypianiem, szczególnie istotny będzie dla niego odpowiedni rytuał przed snem. Stała pora zasypiania i codziennie powtarzane czynności przed snem sprawią, że maluch będzie doskonale wiedział, że zbliża się pora snu. Oczywiście rytuał przed snem niemowlaka będzie nieco inaczej wyglądać niż rytuał usypiania dziecka starszego, jednak nie zmienia to faktu, że codzienne rytuały przed snem to najlepszy sposób na zdrowy sen dziecka i jednocześnie najlepsza odpowiedź na pytanie: „jak prawidłowo usypiać dzieci”.

Rytuał usypiania dziecka – na czym jeszcze warto się skupić?

By zadbać o zdrowy sen dziecka, należy zwrócić uwagę na warunki, w jakich będzie spało. Rytuał snu to bowiem nie tylko powtarzane z dzieckiem czynności, ale również kwestie takie jak: wywietrzenie pokoju, w którym będzie spało dziecko, przygaszenie świateł, zadbanie o odpowiednią temperaturę w dziecięcym pokoju, wygodne ubranko oraz odpowiednie łóżeczko. Klimat sprzyjający zasypianiu budują również kojące kołysanki, ponadto pomocny może okazać się również biały szum. Jaki jest najlepszy rytuał przed snem? Nie ma jednej skutecznej metody, jednak bez problemu każdy rodzić wypracuje taką ze swoją pociechą – wystarczą chęci. Usypianiu niemowląt sprzyja wieczorne karmienie, jednak należy pamiętać, że malec nie powinien kłaść się spać przejedzony, bo będzie mu trudno zasnąć. Dobry rytuał przed snem niemowlaka będzie obejmował również wieczorną kąpiel i wyciszający masaż. Sen dziecka przybliży także czułość rodzica – to najlepszy czas na przytulanie, czytanie bajek i śpiewanie kołysanek.

 

Zapoznaj się także z utworem „12H Głębokiego relaksu w przytulnym lofcie - Relaksująca atmosfera - Przytulne tło muzyczne", a Twoje dziecko na pewno szybko się uspokoi! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl