Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak przygotować się do porodu?
Jak przygotować się do porodu?

Ostatnie dni przed porodem bywają stresujące dla przyszłej mamy i jej najbliższych. Niepokój dotyczy nie tylko bólu i braku kontroli nad własnym ciałem, ale również niedostatecznego przygotowania na ten wielki dzień. Odpowiednio wczesne przygotowanie do porodu to najlepsze, co przyszła mama może zrobić dla siebie i maluszka. Jak przygotować się do porodu, by ograniczyć sobie niepotrzebnego stresu?

Przygotowania do porodu zacznij od psychiki

Jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o przygotowanie do porodu, jest gotowość psychiczna. Obawy przed porodem miewa każda kobieta, zwłaszcza gdy jest to pierwszy poród. Należy jednak pamiętać, że nastawienie przyszłej mamy do porodu realnie wpływa na jego przebieg. Opanowanie i spokój pozytywnie wpływają również na dziecko. 

Jak przygotować się do porodu?

  • Pomocne mogą być zajęcia w szkole rodzenia lub konsultacje z doulą, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pozwolą Ci odpowiednio przygotować się na poród i to, co czeka Cię po nim. Nie wstydź się zadawać pytania – im więcej dowiesz się w szkole rodzenia, tym mniej zaskoczy Cię przy porodzie.
  • Odpowiednio wcześnie zaplanuj również, kto będzie Ci  w trakcie porodu. Wiele kobiet wybiera partnera, jednak niektóre wolą obecność mamy czy siostry. Pamiętaj, że osoba towarzysząca ma być dla Ciebie wsparciem – nie ciężarem.
  • Możesz wcześniej zrobić listę porodówek, które Ci się podobają, a następnie odwiedzić je, by sprawdzić warunki, jakie oferują. Pomocna może być również rozmowa z pracującymi tam położnymi.
  • Jeśli rozważasz znieczulenie podczas porodu lub chcesz przygotować swój plan porodu, również dopilnuj tego odpowiednio wcześniej. 
kobieta w ciąży z książką - jak przygotować ciało do porodu - przygotowanie do porodu

Jak przygotować ciało do porodu?

Psychiczne przygotowanie do porodu jest bardzo ważne, jednak warto odpowiednio wcześniej przygotować również swoje ciało na ten wielki dzień. Na co dobrze jest zwrócić uwagę?

  • Staraj się jak najwięcej wypoczywać – to bardzo ważna, choć niestety często pomijana odpowiedź na pytanie, jak przygotować się do porodu. Słuchaj swojego ciała, a jeśli to potrzebne, pozwól sobie na dodatkowe drzemki w ciągu dnia.
  • Przed porodem postaw na ćwiczenia oddychania, ćwiczenia poprawiające kondycję oraz ćwiczenia relaksacyjne.
  • Przygotuj na poród okolice intymne. Dobrym pomysłem są wcześniejsze ćwiczenia mięśni Kegla oraz masaż krocza, który uelastyczni skórę i zmniejszy ryzyko pęknięcia krocza.
  • Jeśli obawiasz się braku kontroli nad własnym ciałem podczas porodu naturalnego, rozważ zrobienie lewatywy przed porodem lub zastosuj czopek glicerynowy.
  • Zmyj kolorowy lakier do paznokci – wiele szpitali wymaga, by paznokcie były naturalne, ponieważ pozwalają one na ocenę stanu pacjentki.

Jak przygotować się do porodu od strony technicznej?

Co zrobić, by poród okazał się pozytywnym doświadczeniem? Przygotowanie do porodu to także strona techniczna, o którą trzeba zadbać. By uniknąć dodatkowego stresu, odpowiednio wcześniej spakuj torbę do szpitala. Im szybciej się do tego zabierzesz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że poród Cię zaskoczy. Potrzebne będą ubranka i akcesoria dla noworodka, ubrania i akcesoria dla mamy, a także dokumenty osobiste oraz dokumentacja medyczna z czasu ciąży. Odpowiedzią na pytanie, jak przygotować się do porodu, jest również angażowanie do pomocy partnera, najbliższej rodziny itp. Nie wszystko musisz zrobić sama i to nie wstyd prosić o wsparcie – pamiętaj o tym, a pierwsze chwile po porodzie będą dla Ciebie łatwiejsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl