Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

JAK PRZYZWYCZAIĆ DZIECKO DO ZMIANY CZASU?
JAK PRZYZWYCZAIĆ DZIECKO DO ZMIANY CZASU ?

Jak przyzwyczaić dziecko do zmiany czasu? 

Zmiana czasu miała już wprawdzie miejsce, ale jeśli dziecko wciąż nie może się przestawić, warto sprawdzić, co zrobić, by pomóc mu w przystosowaniu się do aktualnego czasu. Zamieszczone poniżej wskazówki mogą okazać się przydatne także podczas kolejnej zmiany – wtedy można rozpocząć przystosowywanie dziecka znacznie wcześniej. Oto trzy porady dla rodziców, którzy zastanawiają się, co mogą zrobić w momencie, gdy konieczna jest zmiana czasu ze względu na wiosenno-letnie lub jesienno-zimowe przesilenie.

Nie rób… nic

To pierwsza z możliwych opcji, i choć może wydawać się kontrowersyjna, warto się nad nią zastanowić. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców, których dzieci budziły się zbyt wcześnie; po zmianie czasu wystarczy pozwolić im spać tyle, ile spały do tej pory. Oznacza to, że maluch, który do tej pory budził się o 5 (co było dla rodziców uciążliwe) teraz będzie budził się bliżej 6. W takim wypadku ciche przyzwolenie rodziców i brak reakcji może okazać się zbawienny. Co jednak w takim wypadku zrobić z planowanymi godzinami posiłków i drzemek? Tutaj zasada jest podobna – wystarczy trzymać się tylko odpowiednich przerw czasowych między kolejnymi czynnościami.

Kiedy ten sposób nie zadziała? Przede wszystkim w momencie, gdy rodzice pracują, lub z jakichkolwiek innych powodów są zmuszeni przestrzegać wcześniej ustalonych godzin; w takim wypadku maluch będzie musiał jednak ponownie przestawić się na swój wcześniejszy tryb wstawania. 

dziecko - w - koszyku - czy - zmiana - czasu - wpływa - negatywnie - na - dziecko

Przestrzegaj godzin

To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przede wszystkim trzymać się harmonogramu drzemek i karmienia swojego dziecka. Oznacza to, że jeśli np. dziecko było budzone wcześniej o godzinie 7, to właśnie o tej godzinie – już po zmianie czasu – należy budzić je dalej. Z początku może to przysporzyć wielu problemów; dziecko, nieprzyzwyczajone do wcześniejszego wstawania, może być marudne, a nawet płakać. Rodzice wycofują się wtedy często z postanowienia przestrzegania harmonogramu i pozwalają dziecku spać dłużej, argumentując, że maluchowi potrzebna jest ta sama ilość snu, co wcześniej. Oczywiście jest to prawda, ale wystarczy, że następnego dnia po wcześniejszej pobudce dziecko pójdzie spać…również wcześniej, czyli o wyznaczonej w harmonogramie godzinie. Być może przez kilka następnych dni (a być może nawet tygodni) dziecko może być nieco senne rano, jednak powinno w miarę szybko dostosować się do zmiany czasu.

Zmieniaj stopniowo

Mimo wszystko może okazać się, że zmiana czasu o godzinę jest na razie dla dziecka zbyt dużym wyzwaniem; w tym przypadku warto wprowadzać zmiany stopniowo. Co to oznacza? Zamiast budzenia dziecka o godzinę wcześniej, należy zrobić to jedynie pół godziny wcześniej; w ten sposób zmiana nie będzie już tak duża, a dziecku powinno być łatwiej przystosować się do nowych godzin. Gdy rodzice uznają, że maluch już się przestawił, można zastosować tę samą metodę po raz drugi, dzięki czemu uzyskany zostanie normalny harmonogram.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl