Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jakie ćwiczenia dla kobiet w ciąży?
Jakie ćwiczenia dla kobiet w ciąży?

Ciąża jest stanem błogosławionym, ale nie jest chorobą. Przyszłe mamy, które oczekują przyjścia na świat potomka, powinny w tym czasie szczególnie o siebie zadbać. Wiele kobiet zastanawia się, czy ćwiczenia w ciąży to dobry pomysł, a jeśli już to jakie ćwiczenia dla kobiet w ciąży są bezpieczne i wskazane. Podpowiadamy, dlaczego aktywność fizyczna w ciąży to podstawa i jakie ćwiczenia dla ciężarnych będą najlepsze.

Ćwiczenia w ciąży – tak czy nie?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy można ćwiczyć w ciąży. Odpowiedź jest prosta: można, a nawet powinno się, o ile oczywiście nie istnieją ku temu zdrowotne przeciwskazania (np. wczesne skurcze, krwawienia, wysokie ciśnienie krwi). Prawidłowo dobrana aktywność fizyczna w ciąży jest jak najbardziej wskazana. To same korzyści i to nie tylko dla przyszłej mamy, ale również dla jej nienarodzonego dziecka. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży poprawiają wydolność układu krążenia, a także w pozytywny sposób wpływają na układ trawienny i mięśniowo-szkieletowy. Ćwiczenia w ciąży to ponadto wzrost poziomu endorfin, co pozytywnie wpływa na samopoczucie przyszłej mamy. Co więcej – ćwiczenia dla ciężarnych mogą również pomóc w łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak zaparcia, obrzęki czy bóle kręgosłupa. Przyszłe mamy, które postawiły na trening dla kobiet w ciąży zwykle łatwiej przechodzą ciążę i poród, ponadto szybciej wracają do formy i prawidłowej wagi po porodzie. 

jak ćwiczyć w ciąży

Jakie ćwiczenia dla kobiet w ciąży?

Wiemy już, że aktywność fizyczna w ciąży to podstawa, ale jak ćwiczyć w ciąży, by było to bezpieczne dla przyszłej mamy i jej maleństwa? Kobiety, które były aktywne fizycznie przed ciążą mogą kontynuować wcześniejsze treningi (o ile nie były to sporty wyczynowe i niebezpieczne), lekko dostosowując je do swojego błogosławionego stanu. Przyszłe mamy, które nie ćwiczyły wcześniej również mogą postawić na delikatne ćwiczenia dla ciężarnych. Już spacer na świeżym powietrzu może zdziałać cuda, podobnie jak lekka gimnastyka każdego dnia. Oczywiście ćwiczenia w ciąży należy dostosować nie tylko do zaawansowania kobiety w sporcie, ale również do poziomu zaawansowania ciąży. Dla przykładu ćwiczenia w pierwszym trymestrze mogą być lekko intensywniejsze niż w trzecim. Do bezpiecznych aktywności fizycznych w ciąży zalicza się m.in. spacery, pilates, jogę, ćwiczenia oddechowe, pływanie, aerobik dla ciężarnych, jazdę na rowerze stacjonarnym i taniec

ćwiczenia dla ciężarnych

Bezpieczny trening dla kobiet w ciąży – na co należy zwrócić uwagę?

By ćwiczenia dla kobiet w ciąży były bezpieczne, należy dostosować ich rodzaj oraz intensywność do możliwości ciężarnej i oczywiście jej stanu. Ćwiczenia dla ciężarnych nie powinny być oczywiście zbyt intensywne, nadmiernie obciążające organizm i zbyt napinające brzuch. Zaleca się ponadto, by zrezygnować w tym czasie ze sportów ekstremalnych i niebezpiecznych. Gdy w grę wchodzi aktywność fizyczna w ciąży, należy pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponadto należy unikać przegrzania. Trzeba także dodać, że nie powinno się ćwiczyć na siłę. Ciąża to stan, który bardzo zmienia organizm kobiety – nawet przyszłe mamy, które wcześniej były bardzo aktywne fizycznie, mogą w ciąży mieć problemy z treningami. Należy słuchać przede wszystkim własnego ciała i zwracać uwagę na objawy, mówiące o tym, że coś jest nie tak. Jeśli ćwiczenia w ciąży są za ciężkie, pojawiać się może nadmierne zmęczenie, kołatanie serca, zawroty głowy, problemy z oddechem, a nawet bóle pleców lub macicy. Wówczas należy skonsultować swoją aktywność fizyczną z lekarzem. 

Dowiedz się także jak dbać o zdrowie podczas ciąży :) 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl