Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jakie prawa przysługują rodzicom w związku z pandemią Koronawirusa?
Jakie prawa przysługują rodzicom w związku z pandemią Koronawirusa?

Koronawirus z dnia na dzień zalewa coraz więcej państw na świecie. Nie pominął Polski - dotarł także do naszego kraju. Liczba zarażonych stale rośnie. Zostały zamknięte galerie, kina, muzea, centra handlowe i wiele innych. Zamknięcia nie ominęły także uczelni, szkół, przedszkoli i żłobków. W takich sytuacjach rodzice muszą zostać w domu i opiekować się swoimi pociechami. Jakie więc prawa przysługują rodzicom w związku z pandemią Koronawirusa?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy a Koronawirus

Bardzo prawdopodobne jest, że po upływie 14 dni od zamknięcia wszystkich placówek edukacyjnych termin kwarantanny znacznie się wydłuży. Rodzice, którzy muszą zostać w domu aby opiekować się swoimi dziećmi do lat 8 i jednocześnie są ubezpieczeni, mogą ubiegać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy ze względu na zamknięcie szkoły, żłobka, przedszkola czy klubiku dziecięcego. Ta zapomoga nie ma wpływu na ustalony limit 60 dni zasiłku opiekuńczego tradycyjnego. Głównym minusem tego świadczenia jest to, że specustawa przewiduje wypłaty tego świadczenia jedynie za okres dwóch tygodni. 

rodzice spacerujący w parku z dzieckiem - spacer - zasiłek opiekuńczy podczas koronawirusa - prawa rodziców podczas pandemii koronawirusa

Zasiłek opiekuńczy w czasie pandemii Koronawirusa

Rodzice, którzy muszą przerwać pracę, aby zająć się dzieckiem, które nie może pójść do przedszkola czy szkoły, mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Wynosi on jedynie 80% podstawy wymiaru zasiłku, ale dzięki niemu rodzice mogą opiekować się dziećmi w domu przez dwa miesiące. Ta opcja dotyczy rodziców, którzy nie są przystosowani i nie mają warunków, aby pracować zdalnie z domu oraz nikt z bliskich nie może zająć się dzieckiem.

Praca zdalna podczas Koronawirusa

Znaczna większość pracodawców zaczyna rozumieć jak poważna jest obecna sytuacja. Z dnia na dzień, coraz więcej firm wprowadza pracę zdalną. Firma Sony była jedną z pierwszych placówek, która wprowadziła pracę zdalną w swoich placówkach w trzech krajach. Właściciele mniejszych firm podchodzą do sytuacji mniej restrykcyjnie. Bardzo często dają oni swoim pracownikom możliwość wyboru miejsca pracy. Zważywszy jednak na powagę sytuacji warto skorzystać z propozycji pracy zdalnej ze względów bezpieczeństwa. Szczególnie rodzice powinni w tym czasie zostać w domu i nie narażać swoich dzieci na ryzyko zarażenia Koronawirusem. 

PS.

Nie wiesz jak rozmawiać z dzieckiem o Koronawirusie?

Pomoże Ci w tym nasz nowy artykuł -> Koronawirus w domu - temat taboo 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl