Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Najbardziej kreatywne sposoby na usypianie dziecka
Najbardziej kreatywne sposoby na usypianie dziecka

Usypianie dziecka spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Jest to jednak czynność znienawidzona nie tylko przez rodziców, ale również przez same dzieci, którym nie w głowie zasypianie na zawołanie. Oczywiście dzieci znacznie różnią się od siebie – jednym zasypianie przychodzi łatwiej, innym znacznie trudniej, dlatego nie istnieje raczej jeden uniwersalny sposób usypiania malucha. Warto wypróbować wielu metod – zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo opornym modelem. Sprawdź nasze kreatywne sposoby na usypianie dziecka - być może jeden z nich okaże się strzałem w dziesiątkę.

Jak nie usypiać dziecka?

Zanim przejdziemy do kreatywnych sposobów na usypianie dziecka, wspomnimy jeszcze, jak dziecka nie należy usypiać. Mowa o dość kontrowersyjnej metodzie pt. „niech się wypłacze”. Sposób ten polega na zostawieniu dziecka w łóżeczku i czekaniu, aż zaśnie samodzielnie. Najpierw zostawia się dziecko na krócej, potem okresy „samotności” wydłuża się stopniowo. Zwykle nierozumiejący dużo maluch zaczyna płakać – zaleca się, by rodzic płacz przeczekał, a dziecko nauczy się zasypiać samo. Odradzamy tego typu metodę „tresowania malucha” – są inne sposoby na usypianie dziecka, które nie wymagają tak drastycznych rozwiązań.

5 kreatywnych sposobów na usypianie dziecka

  1. Sztuczna ręka – to pomysł dla rodziców pociech, które mają szczególnie dużą potrzebę bliskości i nie potrafią zasnąć bez „namacalnej” obecności rodzica. Wystarczy wypełnić gumową rękawiczkę wkładem (np. ryżem) i szczelnie zawiązać, a następnie położyć ją na ciele dziecka. Maluszek będzie czuć, że mama cały czas jest przy nim, dzięki czemu łatwiej zaśnie i rzadziej będzie się wybudzał.
  2. Wycieczka – jeśli zobaczysz w środku nocy samochód jeżdżący dookoła osiedla, nie dziw się - z ogromnym prawdopodobieństwem znajdziesz w nim wykończonego rodzica z zasypiającym lub słodko śpiącym maluszkiem. Większość dzieci bardzo szybko zasypia w samochodzie – jest to ostatnia deska ratunku dla wymęczonych rodziców. Podobnie działa na dzieci również wózek, więc jeśli masz wystarczającą powierzchnię mieszkania, wyznacz trasę i do dzieła!
  3. Chusteczka – wielu rodziców chwali sobie usypiania niemowlaka chusteczką. Trik polega na muskaniu w wolnym tempie twarzy dziecka – od czoła do brody. Ponoć dobrze wykonany trik pozwala uśpić niemowlę w niespełna minutę!
  4. Piłka do ćwiczeń – Twój maluch zasypia wyłącznie na rękach, ale kręgosłup odmawia Ci już posłuszeństwa? Ratunkiem może być piłka do ćwiczeń. Usiądź stabilnie z leżącym maluszkiem na piłce i bujaj go delikatnie góra-dół, w przód i w tył lub na boki.
  5. Smoczkowa fabryka – to sposób dla dzieci, które zasypiają bez problemu ze smoczkiem, jednak w nocy budzą się, gdy im wypadnie. Pewna młoda mama z Wielkiej Brytanii podzieliła się w internecie swoim sposobem na gubionego w nocy smoczka. Wystarczyło, że kupiła kilkanaście smoczków i włożyła je do łóżeczka, a maluszek zaczął przesypiać noce. Łatwiej znaleźć jeden smoczek z wielu niż tylko jeden, prawda? Gdy dziecko zgubiło smoczek, sięgało po jeden z wielu dostępnych i zasypiało samo.
jak uśpić dziecko


Biały szum – pomocnik do zadań specjalnych

Nie od dziś wiadomo, że wyciszające jednostajne dźwięki sprzyjają zasypianiu dziecka. W brzuchu mamy dziecko przyzwyczaja się do szumu wód płodowych. Biały szum przypomina te dźwięki, ponadto maskuje inne odgłosy z otoczenia i sprawia, że dziecko się wycisza i czuje się bezpiecznie. Szum suszarki, odkurzacza, płynącej wody, fal – to sposób na usypianie dziecka, który naprawdę działa. Jest to metoda ponadto bardzo prosta - jeszcze do niedawna faktycznie trzeba było włączyć suszarkę czy odkurzacz, dziś natomiast rodzic ma do dyspozycji wiele gotowych nagrań białego szumu, które wystarczy odtworzyć usypiając dziecko. Ciekawym rozwiązaniem są również gadżety odtwarzające biały szum, jak np. nasze jajko usypiajka, które można postawić w łóżeczku czy wózku. Takie jajko posiada specjalny czujnik i aktywuje odtwarzanie białego szumu również w nocy, gdy maluch się przebudzi.

Usypianie pod prąd - zamiast wyciszać… rozbawiamy

Większość metod usypiania dziecka ma na celu w pierwszej kolejności wyciszenie. Jeśli nie działa to na Twojego malucha, być może problem da się rozwiązać inaczej. Niektóre dzieci nie mogą zasnąć, ponieważ mają problem ze stresem, zagubieniem lub niepokojem. Nie pomoże tu wyciszanie, ponieważ nagromadzone emocje muszą znaleźć gdzieś ujście. Napięcie to można łatwo rozładować przez…. śmiech. Nie chodzi tu oczywiście o szaleństwa z dzieckiem do białego rana, jednak odstresowane w ten sposób dziecko znacznie łatwiej radzi sobie z zasypianiem.

Włącz Twojemu dziecku się także w „Relaksujący JAZZ w luksusowym apartamencie w Paryżu - Padający śnieg za oknem - Relaks & Wyciszenie".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl