Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

USYPIANIE BLIŹNIAKÓW - PORADY
USYPIANIE BLIŹNIAKÓW - PORADY

Kiedy okazuje się, że mają urodzić się bliźniaki radość jest podwójna. W tym samym momencie pojawia się wiele obaw, bo przecież dwójka dzieci to dwa razy więcej pracy, podwójne kąpiele, zmiany pieluszek, ubieranie i karmienie. Nie zawsze w tym samym czasie maluchy mają takie same potrzeby, więc rodzice dwoją się i troją, żeby było im jak najlepiej.

Uśpienie jednego niemowlaka to dla wielu rodziców wyzwanie. Nie jest trudno zatem wyobrazić sobie, co się dzieje, gdy mamy dwa razy więcej szkrabów.

Oto garść porad, pomocnych przy usypianiu bliźniaków, z których z pewnością skorzysta niejeden rodzic. Wiadomo, że każde dziecko jest inne, jednak są kwestie uniwersalne, które zwykle sprawdzają się w większości rodzin, również tam, gdzie jest jedno

  • Od początku zadbaj o rutynę. Przed każdym położeniem do spania powtarzaj te same czynność. Dzięki temu dzieci dość szybko zaczną je kojarzyć z usypianiem, dzięki czemu łatwiej im będzie wyciszyć się i zapaść w sen. W przypadku maleństw może wydawać się to dziwne, ponieważ układamy je do snu nawet 10 razy dziennie, ale jeśli już teraz wprowadzisz rutynowe czynności, dziecko naturalnie je przyswoi i zapamięta.
  • W przypadku jednego dziecka nie ma potrzeby wprowadzania stałych godzin karmienia, spania itd. Można po prostu reagować na to, co sygnalizuje dziecko, bez wprowadzania rutyny. W przypadku bliźniaków jest jednak nieco inaczej. Warto wprowadzić stały rytm dobowy już w okolicach pierwszego miesiąca życia. Powód jest prozaiczny – dwoje dzieci będzie stale miało różne potrzeby, o różnych porach. Kiedy jedno będzie spać, drugie zechce jeść. Kiedy ono z kolei zaśnie, to to drugie się zbudzi i będzie miało ochotę na zabawę. Na dłuższą metę rodzice nie będą w stanie dostosowywać się do dwóch różnych harmonogramów snu i karmienia. Dlatego tak ważne jest, by wypracować rytm dnia wspólny dla obydwojga dzieci. Wiadomo, że nie zawsze wszystko będzie szło idealnie bo jednak dzieci są autonomicznymi jednostkami. Jeśli jednak przynajmniej w połowie uda Ci się je zsynchronizować, już będzie to sukces, który z pewnością odczujesz. 
  • dzieci - niemowlęta - blizniaki - lezace - razem - na - kocu - wtulone - w - siebie - jak - prawidłowo - usypiać - bliźniaki
  • Dawaj dziecku maskotkę. Niech to będzie coś bezpiecznego. Mała przytulanka sprawi, że dziecko będzie czuć się komfortowo i łatwiej będzie mu się wyciszyć. Zadbaj o to, żeby zawsze była to ta sama rzecz. Niektórym dzieciom do uśpienia wystarcza podsunąć zwykłą tetrową pieluszkę ponieważ tak zostały przyzwyczajone.
  • Rozważ usypianie dzieci we wspólnym łóżku. Maluchy przez dziewięć miesięcy były bardzo blisko siebie, więc po narodzinach mogą odczuwać dyskomfort, gdy brakuje im obecności rodzeństwa. Dlatego obserwuj bliźniaki i reaguj na ich potrzeby.
  • Spowijanie noworodków i maleństw jest sposobem na zapewnienie im komfortu i pomaga im w wyciszeniu. Dzieci czują się bezpiecznie i kojarzą spowijanie z niedawnym przebywaniem w łonie matki. Jeśli jednak chcesz, by dzieci uczyły się same zasypiać, zrezygnuj ze spowijania około 12 tygodnia. Maluchy potrzebują dłoni i palców, żeby nauczyć się samodzielnie uspokajać.
  • Nie unoś się honorem i nie rezygnuj z pomocy, którą oferują Ci inni. Zwykle padają propozycje ze strony rodziców, teściów, czy znajomych, którzy wiedzą, jak trudno jest pogodzić wszystkie domowe obowiązki z opieką nad noworodkiem, nie mówiąc o dwójce dzieci. Kiedy inni wyręczą Cię w gotowaniu posiłków, sprzątaniu, robieniu niezbędnych zakupów, Ty będziesz mieć możliwość poświęcania swojego czasu wyłącznie maluchom.
  • Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz pracować nad snem dzieci, tym łatwiej Ci będzie, kiedy będą Przy dwójce maluchów jest tyle pracy, że im częściej możesz ułatwić sobie zajmowanie się nimi, tym lepiej i dla Ciebie, i dla nich.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl