Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak nauczyć dziecko liczyć?
Jak nauczyć dziecko liczyć?

Jak nauczyć dziecko liczyć?

Kształtowanie umiejętności liczenia to bardzo ważna umiejętność, którą prędzej czy później opanować będzie musiał każdy. Nauka liczenia trwa przez kilka lat i przebiega etapowo, obejmując działania począwszy od liczenia konkretnych przedmiotów – aż po naukę liczenia w pamięci. W jakim wieku dziecko powinno liczyć? Jak nauczyć dziecko liczyć? Po odpowiedzi na pytania zapraszamy do naszego artykułu!

W jakim wieku dziecko powinno umieć liczyć?

Wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć dziecko liczyć, by nie zniechęcić go do tych działań i nie zanudzić. Badania naukowe potwierdzają, że już niemowlę posiada szereg wrodzonych zdolności matematycznych, co zawdzięcza wyposażonemu w odpowiednie struktury mózgowi, które odpowiedzialne są za arytmetykę. W jakim wieku dziecko powinno umieć liczyć? Warto zacząć naukę liczenia tak wcześnie, jak tylko jest to możliwe. Dziecięcą matematykę utożsamia się przede wszystkim z nauką poprzez zabawę – maluchy przyswajają przekazywane im zasady pod warunkiem, że są one połączone z zabawą. Jakie metody nauki liczenia dziecka stosować? Szczególnie ważne jest, by dzieci zwracały uwagę na matematykę, która otacza ich w codziennym życiu, poza tym warto wskazywać im jej codzienne zastosowanie.

Jak nauczyć dziecko liczyć?

Dobrym sposobem na naukę dziecka liczenia jest wykorzystywanie zabawek i różnego rodzaju gier. Jak nauczyć dziecko liczyć? W nauce liczenia pomóc mogą maskotki, zabawki, czy też samochodziki. Poprzez wspólne zabawy z dziećmi nauczyć ich można dodawać lub odejmować poszczególne przedmioty. Sprawdzić się mogą również gry planszowe, które mogą okazać się skutecznym sposobem nauki podstaw matematyki. Gry planszowe doskonale rozwijają też logiczne myślenie u maluchów. Poprzez wspólne zabawy z rodzicami dzieci mogą szybko nauczyć się wykonywać podstawowe działania matematyczne. Sprawdzić się mogą również inne metody nauki liczenia dziecka, do których zalicza się np. naukę z wykorzystaniem codziennych przedmiotów. Pomóc może tutaj kalendarz, przy pomocy którego można policzyć liczbę dni i tygodni. Sprawdzić się może również zegar, przy pomocy którego można dziecku wytłumaczyć, ile czasu pozostało do obiadu.

Inne metody nauki liczenia dziecka

Codzienne spędzanie czasu z dzieckiem wykorzystać też można na inne zajęcia edukacyjne. Jak nauczyć dziecko dodawać i odejmować? Pomocne przy nauce liczenia mogą okazać się monety. Liczenie prawdziwych monet to nie lada atrakcja dla każdego dziecka.

Dzięki zastosowaniu monet dziecko nauczy się nie tylko liczyć, ale też korzystać z pieniędzy i monet. Doskonałym sposobem może okazać się też nauka liczenia podczas wykonywania rutynowych czynności. Dziecko może np. liczyć, ile bułek trzeba kupić lub policzyć liczbę cytryn w siatce. Jak nauczyć dziecko liczyć w inny sposób? Przy nauce czytania warto sięgać po ciekawe książeczki, w których mowa jest o liczbach, poza tym można też liczyć strony, które pozostały jeszcze do przeczytania.

Jak nauczyć dziecko dodawać i odejmować?

Umiejętność sprawnego dodawania i odejmowania to podstawa dalszej nauki matematyki. Jeśli dziecko pozna podstawowe zasady dotyczące dodawania i odejmowania, nie będzie mieć problemu również z mnożeniem i dzieleniem. Jak nauczyć dziecko dodawać i odejmować w jeszcze inny sposób? Do nauki dodawania, odejmowania oraz mnożenia i dzielenia przydać może się liczydło, które uczy również samodzielnego myślenia, ćwicząc koncentrację, a przy tym rozwijając sprawność manualną rak. Dzięki liczydle dzieci poznają pewne mechanizmy oraz zasady matematyczne, które następnie wykorzystywać będą przez całe życie. Jeżeli rodzice chcą się dowiedzieć, jak nauczyć dziecko liczyć, muszą mieć na uwadze, że kluczem do sukcesu może okazać się cierpliwość i systematycznie wykonywane ćwiczenia.

Zobacz także „Jak nauczyć dziecko czytać?". 

Serdecznie polecamy nasz kanał na Youtube

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl