Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak ubierać dziecko wiosną?
Jak ubierać dziecko wiosną?

Jak ubierać dziecko wiosną?

Wiosna to najbardziej kapryśna pod względem pogody pora roku. Może objawiać się nagłymi zmianami temperatur i zmiennym zachmurzeniem, które niespodziewanie zakończyć się może opadami. Wielu rodziców często zadaje sobie pytanie, w co ubrać dziecko wiosną, by ubiór był adekwatny do panującej aury. By uniknąć przeziębienia związanego z nieodpowiednim (zbyt ciepłym lub zbyt lekkim) ubraniem, do każdego wyjścia z dzieckiem trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Jak ubierać dziecko wiosną, aby nie było mu za zimno, a tym bardziej za ciepło? Z naszego artykułu dowiesz się, jak przygotować starsze i młodsze dzieci na wiosenny spacer!

Jak ubierać dziecko wiosną – wszystko zależy od pogody

Zmęczeni zimową aurą rodzice z utęsknieniem wyczekują chwili, kiedy będą mogli wyjść na dłuższy spacer ze swoimi pociechami. Rosnąca temperatura, wychodzące zza chmur słońce i brak opadów zachęcają do spacerów. Do wyjścia należy się jednak dobrze przygotować, by nie zaskoczyła nas złudna i kapryśna aura, która przy nieodpowiednim ubiorze może doprowadzić np. do przeziębienia malucha. Jak ubierać dziecko wiosną? Niestety nie istnieje złota zasada mówiąca o tym, w co ubrać dziecko wiosną, jednak istnieją pewne wskazówki, na które warto zwrócić uwagę.

Z pewnością wiosna to dobry czas na odstawienie zimowych kurtek i kombinezonów do szafy. Nie będzie nam zazwyczaj potrzebna również zimowa czapka, ani też gruby szalik. Słoneczna aura w jednej chwili potrafi się jednak zmienić w wietrzną i deszczową, dlatego należy być przygotowanym na różne ewentualności. Dobrym rozwiązaniem może okazać się warstwowe ubieranie dziecka, na tzw. cebulkę. Najlepiej założyć mu kilka warstw cienkich ubrań, które w zależności od przebiegu pogody można maluchowi ściągnąć w dowolnym momencie.

Ubieranie dziecka wiosną – o czym warto pamiętać?

Zastanawiając się nad odpowiedzią na pytanie, jak ubierać dziecko wiosną, należy pamiętać, by nie przesadzić – wbrew pozorom zbyt ciepłe ubranie jest znacznie gorsze dla organizmu niż zbyt lekkie.
Jeśli chodzi o ubieranie dziecka wiosną, warto mieć na uwadze, że dzieci mają jeszcze problemy z termoregulacją, dlatego ubranie ich w zbyt ciepłe kurtki i bluzy może doprowadzić do przegrzania organizmu. Od tego, w co ubrać dziecko wiosną, zależy również wiek pociechy. Inna będzie więc odpowiedź na pytanie, w co ubierać noworodka na spacer wiosną, a inna w przypadku ubierania starszych dzieci. Inaczej należy bowiem ubierać starsze dziecko, które jest aktywne i większą część czasu na spacerze biega, jeździ na rowerze lub skacze po placu zabaw, a inaczej malucha, który głównie leży lub siedzi w wózku.

Jak ubierać noworodka na spacer wiosną?

Aby wiedzieć, w co ubrać dziecko wiosną, ważna jest między innymi temperatura powietrza. Jeśli chodzi o ubieranie dziecka wiosną przy nieco niższej temperaturze (w granicach od 10 do 19 stopni Celsjusza), zwykle polecane są 3 warstwy ubrań. Pierwszą warstwę powinny stanowić wygodne body i półśpioszki lub pajace. Drugą warstwę z kolei powinny stanowić bluzy dla niemowląt lub sweterki oraz długie spodnie. Na samym wierzchu natomiast powinna znaleźć się wiosenna kurtka oraz lekkie buciki i czapeczka. Jak ubierać noworodka na spacer wiosną, kiedy temperatura powietrza przekracza wartość 19 stopni Celsjusza? W tym przypadku wystarczą dwie warstwy ubrań. Pierwszą warstwę powinny stanowić body i półśpioszki lub pajacyk, natomiast drugą warstwę powinny stanowić lekkie spodnie, wygodna bluza oraz wiosenne półbuty i lekka czapeczka.

W co ubrać dziecko wiosną?

Niestety pogoda wiosną bywa jeszcze bardzo zdradliwa, dlatego przy ubiorze dziecka na wiosnę należy pamiętać, by ubrania były wygodne, a przy tym – w razie potrzeby – łatwe do zdjęcia lub dodatkowego założenia. Najlepiej zatem sprawdzą się takie ubrania, które wyposażone są w zamki błyskawiczne, rzepy, guziki lub zatrzaski. W przypadku cieplejszej aury można szybko je ściągnąć, a gdy zajdzie słońce i pojawi się chłodny wiatr – założyć ponownie. Jak powinno wyglądać ubieranie dziecka wiosną? Jeśli idziemy z dzieckiem na spacer w głębokim wózku, powinno mieć jedną warstwę ubrania więcej niż dorosły. Jeśli natomiast dziecko spaceruje już samodzielnie, czy też biega lub jeździ rowerkiem, nie powinno być przegrzewane zbędnymi warstwami odzieży, gdyż spocone może łatwo się przeziębić. Ostatecznie o tym, jak ubierać dziecko wiosną, decyduje przede wszystkim pogoda, a także wiek dziecka oraz jego aktywność.

Zapoznaj się także z naszą poprzednią poradą "Jak przygotować dziecko na przyjęcie uczniów z Ukrainy do jego szkoły?".
Odwiedź również nasz kanał na Youtube :).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl