Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Przydatne akcesoria do usypiania dzieci
514.jpg

Spokojny sen niemowlaka to marzenie niejednego rodzica. Nie każdy maluch jednak jest chętny do współpracy ze zmęczonym rodzicem i choć równie zmęczony – ma wyraźny problem z zasypianiem. Co zrobić, gdy dziecko nie chce zasnąć i często wybudza się w nocy? Z pomocą przychodzą przydatne akcesoria do usypiania dziecka. Co w nich takiego szczególnego? Dają maluchowi to, co zna i lubi najbardziej, czyli nawiązują do bezpiecznego okresu prenatalnego.

Zasada działania przydatnych akcesoriów do usypiania dziecka

Nie jest tajemnicą, że wiele dzieci ma problem z zasypianiem. Często przyczyną jest problem z zasypianiem w ciszy i umiejętnością samowyciszenia. Nie od dziś wiadomo, że szczególnie przydatne w tej sytuacji okazują się dźwięki przypominające te, które maluch słyszał w brzuchu mamy. Szum suszarki, szum wody, bicie serca i inne jednostajnie szumiące odgłosy przypominają dźwięki z okresu prenatalnego i ułatwiają maluchom zasypianie – wiedziały o tym już nasze babcie i zostało to ponadto potwierdzone naukowo. To właśnie dlatego większość przydatnych akcesoriów do usypiania dzieci odtwarza biały szum, dźwięk bicia serca itp. Na tej zasadzie działają między innymi znane na rynku Szumisie, Whisbear, projektory i karuzele z funkcją szumu, a także inne gadżety ułatwiające dziecku zasypianie.

Jajko usypiajka – propozycja Lulanko na łatwiejsze usypianie dziecka

Ciekawym gadżetem dla mającego problem z zasypianiem maluszka jest nasze wyjątkowe jajko usypiajka. Posiada ono aż 6 różnych kojących dźwięków (kołysanka, szum, bicie serca w łonie matki, biały szum i dźwięk fal morskich), które można ustawiać według preferencji dziecka. Na uwagę zasługuje tutaj również możliwość regulacji głośności jajka usypiajki oraz wygodny uchwyt, ułatwiający bezpieczne przyczepienie jajka do łóżeczka lub wózka. Jajko usypiajka posiada jeszcze jedną funkcję, którą szczególnie docenią zmęczeni częstym nocnym wstawaniem rodzice – znajdziemy tutaj automatyczny czujnik głosowy. Czujnik ten wykrywa płacz dziecka i w odpowiedzi automatycznie aktywuje kojące dźwięki, dzięki czemu dziecko wybudzające się w nocy łatwiej zasypia ponownie. Dźwięki te wyłączają się również automatycznie po określonym czasie. Dowiedz się dlaczego rodzice wybierają dla swojego dziecka Jajko Usypiajkę. 

jak biały szum działa na sen dziecka


Inne akcesoria do usypiania dziecka 


Oczywiście ile dzieci, tyle metod ich usypiania. W usypianiu maluszka pomóc mogą również różnego rodzaju projektory oraz pozytywki i karuzele, które emitują przyjazne dla maluszka dźwięki i/lub światło ułatwiające zasypianie. Warto dodać, że wiele najmłodszych dzieci chętnie zasypia w otulaczach. Jest to rodzaj kokonu, w którym maluszek czuje się bezpiecznie, przytulnie i ciepło – jak w brzuszku mamy. To bardzo dobre rozwiązanie dla niemowląt, które często wybudzają się przez własne nieskoordynowane ruchy, np. odruch Moro. Zawinięte w otulacz dziecko szybciej się uspokaja, rzadziej się wybudza i dłużej śpi. Wybór otulacza należy jednak dobrze przemyśleć. Taki kokon powinien być bezpieczny – jego zadaniem nie ma być całkowite krępowanie ruchów dziecka, ale nawiązanie do warunków, jakie miało ono w brzuchu mamy.

Posłuchajcie także „Notre Dame przytulny Apartament w Paryżu, Dźwięki deszczu i kojąca atmosfera w sypialni, Relaks ASMR".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl