Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ
SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ

Problem z zaśnięciem bywa niezwykle dokuczliwy, szczególnie w momencie, gdy pojawia się przez dłuższy okres czasu. Bezsenność pozbawia nas energii, uniemożliwia skuteczne i efektywne działanie w ciągu dnia, a także sprawia, że jesteśmy nerwowi i stale rozdrażnieni. Co powoduje bezsenność? Jak jej zapobiec i na nowo cieszyć się każdym dniem?

Muzyka relaksacyjna, nie telewizor

W momencie, gdy mamy problemy ze snem, nie powinniśmy wieczorem siadać przed telewizorem czy komputerem. Światło bijące od ekranu, a także efekty wizualne wyświetlające się na nim, nie sprzyja budzeniu się poczucia senności. Jeśli wiemy, że najwyższa pora zasnąć, połóżmy się wygodnie w łóżku, zgaśmy światło i włączmy muzykę relaksacyjną (lub piosenkę, która nas uspokaja). Sen powinien przyjść po kilku lub kilkunastu minutach.

Poznaj biały szum

Nie tylko muzyka może spowodować u nas senność. Podobnie jest z tzw. białym szumem; tak nazywane są dźwięki wydawane przez niektóre urządzenia domowe. Przykładem może być suszarka – małe dzieci często uspokajają się słysząc odgłosy przez nią wydawane, ponieważ przypominają im środowisko prenatalne matki. Dobrym rozwiązaniem może być zatem odtworzenie naszych lulankowych, darmowych szumów. To dość oryginalny sposób, jednak jego skuteczność potwierdziły badania.

Zioła na uspokojenie

Jednym z powodów bezsenności może być nieustanny stres. Dobrym pomysłem może być zaparzenie ziół, które powinny zredukować poziom stresu. Najlepszym lekarstwem jest na ogół melisa; warto zapoznać się z dokładną instrukcją jej parzenia. Dla osób, które nie lubią smaku ziół lub ich płynnej formy, zalecane są tabletki ziołowe. 

matka - śpiąca - z - niemowlęciem - sprawdzone - sposoby - na - bezsenność

 

Leki: absolutna ostateczność

Jeśli nasza bezsenność utrzymuje się przez naprawdę długi czas i nie jesteśmy z jej powodu w stanie normalnie funkcjonować, powinniśmy udać się do lekarza rodzinnego. Możemy być niemal pewni, że zapyta nas o potencjalne przyczyny bezsenności i naturalnie zaleci ich wyeliminowanie (np. zbyt duży stres). Lekarz może jednak przepisać również leki, które pomogą nam w zaśnięciu i spowodują, że nie będziemy tak często budzić się w nocy.

Powrót do czasów dzieciństwa

Czasem warto sobie przypomnieć domowe sposoby naszych mam, niezależnie, czy dotyczą one leczenia bólu brzucha czy też – tak jak w tym wypadku – bezsenności. Najczęściej stosowanym sposobem było przygotowanie ciepłego mleka lub kakao; większość dzieci szybko zasypiała po wypiciu takiego napoju. Oczywiście od lat dziecięcych na ogół wiele uległo zmianie, jednak po ciepłym przysmaku znowu powinniśmy zasnąć spokojnym, głębokim snem. Nie dotyczy to osób uczulonych na laktozę.

Wszystko czego potrzebujesz pod ręką

Bezsenność często wiąże się nie tylko z problemami dotyczącymi zaśnięcia, ale także z częstym wybudzaniem się danej osoby w trakcie nocy. Aby móc zminimalizować skutki tych przebudzeń, umieśćmy niedaleko łóżka, najlepiej w zasięgu ręki, wszystko, co może nam się przydać – szklankę napełnioną wodą, zatyczki do uszu, chusteczki. Pozwoli nam to ograniczyć nocne wycieczki, które często towarzyszą nagłym wybudzeniom.

Odpowiednia dieta i witaminy

To, co jemy, również ma wpływ na nasz sen. Starajmy się nie spożywać zbyt tłustych posiłków, szczególnie przed snem; wyznajmy zasadę, że kolacja powinna być lekkostrawna. Dużą rolę odgrywają również witaminy, w szczególności witamina B5, która obniża poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. W przypadku długotrwałej bezsenności warto potraktować tę witaminę jako niezbędny suplement diety – wystarczy kupić tabletki, które ją zawierają.

Nauka języków przed sen i w czasie snu

Nie możesz zasnąć, bezczynnie leżysz i przekładasz się z boku na bok? Wiesz co jest świetnym sposobem na sen? Nauka języków obcych :) Poważnie. Znasz już zapewne liczenie baranów, owiec, gwiazd na niebie etc? :) A co powiesz o powtarzaniu słówek lub wyrażeń w obcym języku?

Powtarzaj za lektorem w myślach dane zwroty, zobaczysz sen przyjdzie szybciej niż myślisz. Zapraszamy na nasz kanał z nauką języków obcych "Language Freak". Stworzyliśmy m.in. filmy z nauką języków do snu. Możesz także zostawić włączony film na całą noc i uczyć się przez sen - to naprawdę działa :)

W naszym filmie każde wyrażenie powtarzane jest trzykrotnie, co sprzyja...zaśnięciu :) 

Najlepiej jak przekonasz się sam! Włącz nasz film wieczorem, a mamy nadzieję, że szybko uśniesz i nauczysz się co nieco :)

Link do kanału:

 https://www.youtube.com/channel/UC4gx9Gb48spwtPuzaZS33vw/videos

Przykładowe filmy: 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl