Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Jak zrobić zamek z rolek po papierze?
892.jpg

Zabawka zrobiona samemu bardziej cieszy!

Jeśli szukasz pomysłu na zabawę z dzieckiem w domu, która będzie wartościowa i ciekawa dla malcha, to dobrze trafiłeś! Z rolek po papierze toaletowym można zrobić bardzo wiele kreatywnych przedmiotów, szczególnie zabawek. Dlatego nie warto wyrzucać zużytych rolek. Przedstawiamy Wam piękny zamek, który można wykonać własnoręcznie z papieru i rolek po ręczniku papierowym lub papierze toaletowym. Zabawki zero waste to teraz bardzo modne i przyjazne dla Ziemi rozwiązanie. To również sposób na to, by zabawka była jedyna w swoim rodzaju. W sklepach spotykamy bardzo wiele kolorowych zabawek, są one jednak wszystkie bardzo podobne do siebie. Dzieci nie cieszą się już tak bardzo z zabawek, bo mają ich nadmiar. My znamy sposób na to, by przywrócić zabawkom dawną wartość! Jeśli dziecko zrobi ją samo, będzie to dla niego duża satysfakcja i chętnie będzie się nią bawić. Zobaczcie jak zrobić zamek z papieru krok po kroku!

Ekologiczna zabawka dla dzieci

Do zrobienia zamku potrzebujemy jedynie kilku rolek po ręczniku papierowym i papierze toaletowym, kolorowego papieru i kleju. Tylko tyle wystarczy, by dobrze spędzić czas z dzieckiem i rozwinąć jego zdolności manualne. Prace plastyczne kształtują mózg dziecka, wpływają bardzo pozytywnie na jego rozwój i rozwijają wyobraźnię. Wspólna zabawa przy pracach plastycznych to bardzo dobry czas rodzica z dzieckiem. Warto wykorzystać nasz pomysł na wykonanie zabwki diy i spędzić wartościowy czas z dzieckiem, przy okazji ucząc go i rozwijając. Dziecko pokocha tworzenie i będzie uwielbiać swoją nową zabawkę, którą samo ozdobi.

 Zobacz też jak zrobić motylka z rolki po papierze i odwiedź nas na YouTube, gdzie zanjdziesz więcej edukacyjnych filmików i piosenek dla dzieci :) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl