Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

DLACZEGO NIE MOGĘ SPAĆ?
DLACZEGO NIE MOGĘ SPAĆ ?

Jeśli nie potrafimy usnąć, niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy zmęczeni lub bardzo często budzimy się w nocy i mamy problem z ponownym zaśnięciem, to mamy prawdopodobnie do czynienia z bezsennością. Może być wywołana przez różne czynniki. Jakie są najpopularniejsze z nich?

Posiłek tuż przed zaśnięciem

Ostatni posiłek należy spożyć nie później niż 2-3 godziny przed zaśnięciem. Dlaczego? Po zjedzeniu czegokolwiek następuje uruchomienie procesu trawiennego, który tylko w początkowej fazie wywołuje senność. Należy się wystrzegać w szczególności produktów, które mogą pobudzać – mowa przede wszystkim o słodyczach. Najlepiej, jeśli kolacja jest lekkostrawna, ponieważ nie przemęcza wtedy naszego organizmu.

Nadmierna ilość kofeiny

Kawa, czy napoje energetyzujące mogą mieć spory wpływ na powstawanie bezsenności. Przed snem unikaj szczególnie małej czarnej, która naturalnie pobudza organizm, a także popularnych energetyków stworzonych specjalnie w tym celu. Duża ilość tych używek w ciągu dnia również może przełożyć się na jakość naszego snu, dlatego starajmy się je ograniczyć do niezbędnego minimum. Uważa się nawet, że nie można pić kawy już na pięć godzin przed planowanym pójściem spać!

Alkohol i papierosy? Nie za późno

Nie pal papierosów tuż przed pójściem spać, ponieważ nikotyna krążąca w naszym organizmie nie pozwoli Ci usnąć. Ta sama zasada dotyczy alkoholu, który z kolei będzie nieznośnie długo rozkładał się w naszych komórkach sprawiając, że będziemy odczuwać znaczny dyskomfort. Jeśli zapomnieliśmy o tej zasadzie, na koniec zróbmy sobie drinka z sokiem pomarańczowym – przyspieszy rozkład alkoholu. 

śpiąca - kobieta - czego - nie - robić - przed - snem

 

Drzemki w dzień

Jeśli nie możemy zasnąć, gdy jest już późno, być może nasz organizm otrzymał odpowiednią dawkę energii nieco wcześniej. Nie warto zasypiać w dzień, ponieważ nawet krótka drzemka potrafi całkowicie rozregulować harmonogram naszego snu. Jeśli jesteśmy bardzo zmęczeni to wystarczy, że położymy się spać nieco wcześniej niż zwykle; w ten sposób zachowany naturalny rytm regeneracji organizmu.

Nadmierne przesiadywanie przed telewizorem

Korzystanie z komputera, czy oglądanie telewizji tuż przed snem nie jest dobrym pomysłem. To, co widzimy na ekranie natychmiast pobudza nas do myślenia, a tym samym zwiększenia koncentracji. To z kolei nie sprzyja zasypianiu.

Analizowanie problemów w środku nocy

To jeden z najgorszych błędów, jaki możemy popełnić, jeśli mamy problemy z zaśnięciem. Nie analizujmy tego, co zdarzyło się w ciągu dnia lub co nas czeka, szczególnie, jeśli to coś stresującego.

Noc to ciemność

Niektóre osoby popełniają oczywisty błąd, który, choć niepozorny, może być przyczyną kłopotów z zaśnięciem. Mowa o zapalaniu światła lub usypianiu przy lampce. Nasz organizm jest stworzony tak, że dostosowuje się do warunków panujących dookoła; światło kojarzy nam się z dniem i aktywnością, dlatego zapalanie światła za każdym razem, gdy budzimy się w nocy lub próba zaśnięcia przy dużej lampce nie skończy się dobrze. Aby tego uniknąć wystarczy, że będziemy unikać niepotrzebnego uruchamiania kontaktu. W razie konieczności przejścia do innego pomieszczenia (łazienka, kuchnia) w momencie, w którym się obudzimy, postarajmy się zastosować małą latarkę – to pozwoli uniknąć dużego natężenia światła.

Sprawdzanie godziny

Jeśli chcemy szybko zasnąć, gdy właśnie obudziliśmy się w środku nocy, nie spoglądajmy pod żadnym pozorem na zegarek. Ujrzenie godziny może uświadomić nam, ile snu nam jeszcze zostało, co z kolei wywoła stres i poskutkuje zwiększoną aktywnością mózgu.

Wieczorny trening

Według niektórych wersji wieczorny trening (wykonany na dwie-trzy godziny przed snem) pomaga w późniejszym zaśnięciu. Na ogół przyjmuje się jednak, że ćwiczenia pobudzają organizm na dłuższy okres czasu.

Nadmierna temperatura

Wysoka temperatura w pomieszczeniu, w którym mamy sypialnię, nie sprzyja szybkiemu zaśnięciu. Starajmy się zatem przewietrzyć pokój, w którym będziemy spać, zamykając okna nie wcześniej niż na godzinę przed położeniem się. 

Więcej na temat bezsenności przeczytasz TUTAJ.

Poznasz między innymi dość zaskakujący sposób na sen, mianowicie NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH :) Więcej na ten temat przeczytasz w artykule 

-> https://lulanko.pl/blog/porady/sposoby-na-bezsennosc

Poniżej podaje link do naszego kanału na Youtube z nauką języków obcych:

https://www.youtube.com/channel/UC4gx9Gb48spwtPuzaZS33vw

Oto przykładowy film:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl