Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Nietypowe sposoby usypiania dzieci
Nietypowe sposoby usypiania dzieci

Ponoć istnieją dzieci, które od początku nie mają problemów z zasypianiem. Niestety istnieje również spora grupa zmęczonych rodziców, którzy każdego wieczora marzą o tym, by ich pociecha zasnęła bez problemu. Nie wiesz, jak uśpić dziecko, a wszystkie polecane przez znajomych i rodzinę metody usypiania dzieci skończyły się fiaskiem? To jeszcze nie koniec świata – pamiętaj, że dzieci są różne. Wypróbuj nietypowe sposoby usypiania dzieci – może jeden z nich okaże się strzałem w dziesiątkę!

Czy istnieją sprawdzone sposoby na sen dziecka?

Jeśli należysz do rodziców, którzy codziennie zadają sobie pytanie, jak uśpić dziecko bez problemów, niestety już na początku musimy Cię zmartwić. Nie istnieją w 100% sprawdzone sposoby na sen dziecka. Prawda jest taka, że usypianie dzieci stało się tematem licznych książek, w tym także tych mocno kontrowersyjnych, a i tak do tej pory nikt nie znalazł jednej, pewnej metody usypiania dzieci. Dlaczego? Z bardzo prozaicznego powodu – każde dziecko jest inne, ma zatem inne potrzeby. Jest oczywiście sporo maluchów, którym wystarczy kołysanka, biały szum, codzienne rytuały i samodzielnie zasypiają w łóżeczku. Jeśli jednak Twój maluch nie należy do tej grupy, nie przejmuj się i wypróbuj kreatywne sposoby usypiania dzieci. Być może właśnie te niecodzienne sposoby na sen dziecka okażą się dla Ciebie i Twojej pociechy najlepsze.

Kreatywne sposoby usypiania dzieci

Nikt nie powiedział, że kołysanki, wyciszające melodie i biały szum to jedyne dźwięki, które mogą ułatwiać usypianie dzieci. Istnieją przecież również nietypowe sposoby usypiania dzieci.

Jednym z nich jest dźwięk odbijanej piłeczki ping-pongowej. Odbijaj piłeczkę od ściany i pozwól maluszkowi wsłuchiwać się w regularne dźwięki, a także podążać wzrokiem za piłeczką. Po pewnym czasie senność weźmie górę i maluszek zaśnie w mgnieniu oka. 

tenis stołowy - nietypowe sposoby na sen dziecka

Sposób na kapiący kran – dźwięk miarowo opadających kropel wody do zlewu może zdziałać cuda. Jeżeli uszczelka w kranie jest akurat wadliwa to doskonale, jeśli nie to odkręć delikatnie kran aby woda powoli kapała. Rytmiczny odgłos opadającej wody ukołysze maluszka do snu w kilka minut.

Brzmienie kultowego rocka – wbrew temu co się wydaje nie każde dziecko potrzebuje do snu delikatnych i spokojnych dźwięków. Niektóre maluszki preferują zdecydowanie mocniejsze brzmienie. Wysokie dźwięki mogą być jedynie problemem jeżeli maluszek obudzi się w środku nocy.

dziecko w słuchawkach - muzyka do usypiania dzieci - jak szybko uśpic dziecko

Źródło: https://bit.ly/2XPjZqP

Na węża – to metoda, w której rodzic wciela się w różne urządzenia i zaczyna delikatnie oraz stopniowo syczeć naśladując dane dźwięki urządzenia. Syczenie powinno być miarowe i wystarczająco płynne aby maluszek czuł się bezpiecznie i mógł zasnąć w atmosferze spokoju.

Pamiętaj ponadto, że dźwięk rodzica głosu to nie tylko bajeczka – niektóre dzieci zasypiają chętnie, gdy rodzic czyta im książki historyczne lub encyklopedie, więc zaryzykuj, może to jest jakiś trop! Może Kubuś Puchatek lub Królewna Śnieżka to był kiepski wybór, a Twój mały intelektualista potrzebuje usypiającej książki rachunkowej – czemu nie spróbować? 

dziecko w okularach - dziecko nad książkami - kreatywne sposoby usypiania dzieci

Źródło: https://bit.ly/2XPjZqP

Możesz spróbować wspólnych ćwiczeń – wolisz przysiady z zasypiającym niemowlakiem lub gimnastykę na piłce fitnessowej? Sposób na piłkę fitnessową sprawdza się gdy maluch przyzwyczajony jest to usypiania na rękach, jednak waży już zbyt dużo i jest to uciążliwe.

Inne kreatywne sposoby usypiania dzieci? Pomocne może być usypianie na tancerza. A może na Twojego malca działa dotyk? Niecodzienne sposoby na sen dziecka to także głaskanie między oczkami lub powolne i delikatne ocieranie chusteczką o powieki dziecka.

Jak uśpić dziecko i nie zwariować?

Skąd biorą się kreatywne sposoby usypiania dzieci? Od rodziców takich jak Ty, którzy wypróbowali już chyba wszystkie dostępne metody usypiania dzieci i dalej nie wiedzą, jak uśpić dziecko. Niecodzienne sposoby na sen dziecka powstają zwykle przez przypadek – jeśli więc usypianie dzieci jest Twoją zmorą, zacznij obserwować swojego malucha i jego zachowanie. Zasypia, gdy odkurzasz? A może usnęło, gdy omawiałaś z mężem podstawy rachunkowości podatkowej? Zamiast wyciszających kołysanek woli mocniejsze brzmienia? Wykorzystaj to! Nietypowe sposoby usypiania dzieci to po prostu wykorzystywanie możliwości, które pojawiają się każdego dnia! Obserwuj swojego malucha, a z pewnością już niedługo będziesz mieć w zanadrzu wiele niecodziennych sposobów na sen dziecka.

Zapoznaj się także z bardzo relaksującym wideo „12H Relaksu z dźwiękiem deszczu, Przytulna atmosfera w drewnianym domku, Piękna muzyka do odpoczynku".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl