Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!

Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !

Świat dziecka: Co niemowlę wie o swojej mamie?
Mama leżąca z noworodkiem na łóżku, trzymająca noworodka za rączkę

Czy wiesz co niemowlę wie o swojej mamie zaraz po przyjściu na świat? Świat dziecka jest bardziej zaskakujący niż może nam się wydawać. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak niemowlęta identyfikują swoją mamę podczas pierwszych chwil swojego życia. 

czytaj całość »
Jak przetrwać upały z dzieckiem?
uśmiechnięty mały chłopiec, siedzi na plaży na tle morza

Letnich, wakacyjnych dni jest coraz więcej, a Ty zastanawiasz się jak przetrwać nadchodzące upały z dzieckiem? Przeczytaj ten artykuł i poznaj złote zasady postepowania, które podpowiedzą Ci jak chronić dziecko przed wysokimi temperaturami! 

czytaj całość »
Jak oswajać dziecięce lęki?
dziewczynka chowająca twarz w misia

Strach to naturalna reakcja organizmu - zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Jak jednak pomóc oswajać dziecięce lęki, czego boją się dzieci oraz czy lęk jest w ogóle potrzebny? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej! 

czytaj całość »
Powrót z placu zabaw bez awantur? To możliwe!
Dzieci i rodzice na placu zabaw

Zabawy na placu zabaw, to sposób spędzania czasu, który dzieci uwielbiają. Niestety, drugą stroną medalu są często ciężkie powroty i pożegnania dziecka z tym miejscem. Czy powrót z placu zabaw może odbyć się bez awantur? Odpowiedź brzmi TAK! Przeczytaj ten artykuł i poznaj skuteczne sposoby na powrót z placu zabaw w przyjemnej atmosferze! 

czytaj całość »
Dzień matki, czyli najbardziej wyjątkowe święto w roku
Mama z synem, która otrzymuje kwiaty

Przeczytaj artykuł dotyczący najbardziej wyjątkowego święta w całym roku! Skąd wzięło się święto mam, kiedy wypada Dzień Matki i jakie są sposoby na obchodzenie Dnia Matki? Odpowiedzi na te oraz inne bardzo ważne pytania odnajdziesz w tym artykule! Dowiedz się właśnie teraz!

czytaj całość »
Jak kształtować poczucie własnej wartości u dzieci?
mama tańczy z córkami, kobieta ćwiczy z dziewczynkami, szczęśliwa matka z dziećmi

Chcesz ukształtować w dziecku odpowiednie poczucie własnej wartości, ale nie do końca wiesz jak to zrobić? Sposób w jaki rodzice traktują dzieci ma ogromny wpływ na ich samoocenę  i poczucie własnej wartości. W tym artykule dowiesz się co zrobić, aby wzbudzić w dziecku poczucie własnej wartości. 

czytaj całość »
Rodzice kiedyś vs rodzice teraz
dzieci dawniej, rodzice bawią się z dziećmi, wesoła rodzina

Rodzicielstwo to z pewnością jedno z najtrudniejszych zadań w życiu. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka dlatego wychowuje je względem pewnych schematów, które na przestrzeni czasu uległy zmianie. Dowiedz się jak dawniej wychowywano dzieci oraz jak obecnie wychowuje się dzieci. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl