
Z artykułu dowiesz się, dlaczego jedzenie dziecka przed telewizorem nie powinno być praktykowane oraz jakie mogą być konsekwencje tego, że dziecko je przy bajkach. Podpowiadamy również, jak oduczyć dziecko jedzenia przy bajkach.
Nasz blog powstał po to, aby pomagać, wspierać, edukować. Czy to blog o wychowywaniu dziecka, o zostaniu dobrym rodzicem? To na pewno blog, który pomoże Ci być mądrym rodzicem. Poruszmy przeróżne tematy. Większość artykułów poświęciliśmy tematyce białych szumów, ponieważ w tym mamy największe doświadczenie. Dowiesz się z nich m. in. Co to jest biały szum, komu służy, czy jest bezpieczny i dlaczego jest tak skuteczny. Dowiesz się również, dlaczego Twoje dziecko nie chce spać i budzi się w nocy, czy można nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania, dlaczego biały szum pomaga dzieciom autystycznym w zasypianiu i wiele, wiele więcej. Poznasz także: metody na spokojny sen dziecka, istotę drzemek, fakty i mity na temat snu dziecka, czy błędy w usypianiu dziecka. Ale nie samym szumem żyje rodzic! Piszemy również o innych, ważnych aspektach życia malucha. Znajdziesz tutaj artykuły z poradami, takimi jak: co zrobić, kiedy dziecko ma kolkę, jakie wybrać łóżeczko dla dziecka, jakie wybierać zabawki dla dziecka, jakie korzyści wynikają ze śpiewania dziecku kołysanek, jak poradzić sobie z przejściem z pieluch na nocnik oraz z nocnika na toaletę, jak bawić się z dwulatkiem… Poznasz etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się ze szczegółami skoków rozwojowych u dziecka. Zapraszamy do lektury!
Życzymy udanych zakupów oraz ... SŁODKICH SNÓW !
Z artykułu dowiesz się, dlaczego jedzenie dziecka przed telewizorem nie powinno być praktykowane oraz jakie mogą być konsekwencje tego, że dziecko je przy bajkach. Podpowiadamy również, jak oduczyć dziecko jedzenia przy bajkach.
Osłabiony układ immunologiczny u dziecka może być przyczyną tego, że pociecha będzie bardziej podatna na zakażenia, a także przebieg choroby będzie u niej bardziej dokuczliwy. Warto zatem wiedzieć, jak wspierać odporność dzieci jesienią.
Co robić jesienią z dzieckiem, gdy pada za oknem? Podpowiadamy wesołe zabawy na deszczowe dni, które nigdy się nie nudzą. Sprawdź, na jakie można postawić zabawy, gdy pada deszcz!
Głośnym w ostatnich czasach tematem jest bezdzietność z wyboru, która, jak się okazuje, jest szczególnie trudna w naszym społeczeństwie.
Kwestia posiadania potomstwa lub świadomej rezygnacji z jego posiadania powinna być prywatna, tymczasem często staje się to temat publiczny.
Jesień jest jedną z pór roku, która najbardziej sprzyjają infekcjom. Dzieci po wakacyjnej przerwie wracają do żłobka, przedszkola lub szkoły, gdzie narażone są na częste kontakty z rówieśnikami o wątpliwym stanie zdrowia.
Co na przeziębienie u dziecka sprawdzi się najlepiej, gdy jesienne infekcje nie dają za wygraną?
Zastanawiasz się co słyszy dziecko w łonie matki? Czy dochodzą do niego dźwięki z otoczenia? Jak stymulować dziecko, które rozwija się w brzuchu? Dlaczego po urodzeniu dzieci uspokajają się, słysząc głos rodziców lub biały szum?
Co zrobić, gdy wyczuwalna jest niechęć nauczyciela do dziecka? Jakie kroki rodzic może podjąć, gdy nauczyciel nie lubi dziecka, niesprawiedliwie je ocenia, dyskryminuje lub wręcz gnębi?
Gdy dziecko nie chce chodzić do szkoły, zwykle nie wiąże się to z lenistwem, ale z poważnymi problemami, z którymi pociecha sobie nie radzi.
Adaptacja w nowej szkole przede wszystkim wymaga czasu, ale warto dodatkowo wiedzieć, że dziecko w nowej szkole może potrzebować wsparcia ze strony najbliższych.
Jak wspierać dziecko w powrocie do szkoły po pandemii i co zrobić, by ułatwić dziecku ponowny start w życie szkolne?
Ćwiczenia po porodzie należy dostosować do swoich możliwości fizycznych i czasowych. Podpowiadamy , jakie ćwiczenia po porodzie można wykonywać bezpiecznie, a także kiedy warto zacząć ćwiczyć.
Rolą rodzica jest pomóc dziecku zrozumieć swoje uczucia, a także nauczyć je radzić sobie z nimi w sposób prawidłowy. Jak można rozpoznać, że radzenie sobie z emocjami jest dla malucha trudne?
Umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi czy umiejętność oszczędzania nie przychodzi sama z siebie – należy się jej nauczyć. Podpowiadamy zatem, jak nauczyć dziecko wartości pieniądza oraz jak uczyć dziecko korzystania z pieniędzy w sposób odpowiedzialny.
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na pierwszy telefon dla dziecka. Niekiedy już dzieci przedszkolne zaczynają prosić swoich rodziców o pierwszy telefon, choć w zasadzie nie mają jeszcze potrzeby komunikowania się na odległość z opiekunami.
Bałagan dzieci traktują zupełnie inaczej niż dorośli, dlatego należy od najmłodszych lat pokazywać dziecku, jak aranżować przestrzeń wokół siebie i jakie są konsekwencje zaniedbania w tej kwestii.
Wielu rodziców martwi się o to, że relacje między ich dziećmi są nieprawidłowe i zastanawia się, jak wspierać relacje między rodzeństwem, by pociechy w przyszłości mogły na siebie liczyć i były dla siebie podporą w ciężkich chwilach.
Gdy zbliżają się wakacje, wielu rodziców zastanawia się, jak uatrakcyjnić najmłodszym letnie dni. Podpowiadamy jakie zabawy sprawdzą się w wakacje!
Twój mały pomocnik może mieć swoje obowiązki domowe, z których wykonywania będzie dumny. Podpowiadamy, jak zaangażować dziecko do prac domowych oraz dlaczego jest to tak istotne.
23 czerwca nie zapominajmy o złożeniu życzeń i podarowaniu drobnego upominku naszym ojcom!
Przedstawiamy Wam listę najlepszych prezentów na Dzień Ojca.
Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla niejednego rodzica. Czasem już krótka wycieczka jest udręką, a co dopiero dłuższy wyjazd wakacyjny. Podpowiadamy, jak przetrwać podróż z dzieckiem!